MSI Laptop Nasıl Bir Markadır?

MSI Laptop Nasıl Bir Markadır?

MSI Laptop Türkiye’de çok kullanılan ve talep edilen bir laptop olmamasına rağmen dünyada saygın bir marka olduğunu söyleyebilirim.

Ülkemizde pazar payının az olması ve reklamının sınırlı olması nedeniyle pek bilinmiyor.
Aslında bilişim sektöründe bulunanlar MSI’ın ne kadar kaliteli bir marka olduğu konusunda hemfikirler.

MSI Almak istiyorsanız çok şekilci olmayacaksınız. Çünkü MSI’ın en kötü tarafı ürettiği laptop tiplerinin pek beğenilmemesi. Ancak olay performans ve güce gelince MSI ilk sıralara yerleşiyor.


Şimdi sizlere MSI hakkında biraz bilgi vereyim

MSI diğer adıyla Micro-Star International (MSI) Şirketi  merkezi Tayvanda bulunan dünyanın en büyükbilgi teknolojileri üreticisi olan elektronik şirketidir.

Dünyada 20.000 aktif çalışanı bulunan MSI  dizüstü ve masaüstü bilgisayarları, tabletler, sunucular, iş istasyonları (workstation) gibi bir çok alanda üretim yapmaktadır.

Oyuncular için ürettiği Gaming ve bunun dışında GE, GX, GP, GS ve GT ve GTD serisi bilgisayarlar üretmektedir. Her serinin kendi özgü bir kullanım alanı ve özelliği bulunmaktadır.

 MSI aynı zamanda ATI ve NVIDIA Ekran Kartları ve Anakartlar üretmektedir.


MSI Kalite konusunda kesinlikle mükemmel bilgisayarlar üretmektedir. Eğer gaming bir laptop almayı planlıyorsanız ve MSI konusunda karar kılmışsanız çok doğru bir seçim yaptığınızı hatırlatmak isterim. Bilgisayarları yıllarca kullanılabilecek kapasitede ürünlerdir.


Günümüzde masaüstü bilgisayarlarının çoğu MSI anakart veya Ekran Kartı kullanmaktadırlar.

MSI Teknik Servisi