Merkez mahallesi karatay sokak no:23/A arnavutköy istanbul
  • info@arnavutkoybilisim.com
  • 0212 597 80 90
  • 0 534 366 09 09

ARNAVUTKÖY BİLİŞİM firmasını kurmadan önce 15 yıllık bir iş tecrübesi deneyimine sahip olmuş bulunmaktayız. Bu tecrübeyi yaparken kimseden öğrenerek değil de kendi çabamızla öğrenmiş bulunmaktayız. Bu yıllara sonuç olarak yapılamayan ya da çözülemeyen arızaları tecrübemiz sayesinde çok rahatlıkla hızlı ve kalıcı çözümlerle çözebilmekteyiz.

Arnavutköy bilişim firmasını kurarken sadece notebook tamiri ve elektronik kart tamiri yanı sıra diğer tecrübelerimiz ile piyasada yer almak istemekteyiz. Bu tecrübelerde Kurumsal bakım anlaşmaları, Kamera kurulumu ve bakımı, Santral kurulumu, Yazıcı, Fax

Fotokopi makinesi tamiri ve bakımı, İleri derecede notebook tamiri ve bakımı, Server kurulumu ve bakımı, Uzaktan destek, Kartlı geçiş sistemleri, Ip santral gibi bir çok dalda çok ciddi tecrübeye sahibiz.

ARNAVUTKÖY BİLİŞİM 2018 yılında taşınabilir PC'ler ve bilgisayarlı endüstriyel sanayi makineleri ve bunların elektronik kart tamirlerini yapmaya başlamış ve böylece ileri tarihlerde gerçekleştireceği teknik hizmet tipi ve alanını ve doğrultusunu belirlemeye başlamıştır.

Tek bir kişi tarafından kurulan firma bugüne kadar tecrübesinin üzerine tecrübe katarak bu

pozisyonlara gelmiştir. Birçok kurumsal firmanın yanı sıra, yetkili bazı Apple servis ve notebook servis noktalarına da hizmet vermektedir.

Apple, HP, Asus, Lenovo, Toshiba, Acer, Packard Bell, Samsung, Casper, Monster, Exper, MSI ve Diğer tüm notebook markaları teknik servisini verdiğimiz ürünlerdir. Bunun yanı sıra Tablet markalarının tamirleri de gerçekleştirilmektedir.

Kuruluşumuzun farklılık yarattığına inandığımız en büyük özelliği "Kritik, Riskli ve Zor" elektronik tamir işlemleri konusunda başarı oranlarımızın yüksek olması ve buna dayanarak 4 Ay ile 6 Ay gibi servis garanti süreleri verebilmemiz dir. Buna örnek olarak iMac ekran chipset değişimi, iMac Power supply ve besleme devre onarım işlemlerimizi sayabiliriz.

Birçok elektronik parçanın tümleşik bir şekilde çalıştığı elektronik cihazlarda, sorunlu üniteyi yenisiyle değiştirmek tabiidir ki bir çözüm yoludur. Ancak bu işlem bazen çeşitli sebeplerden dolayı mümkün olamaz. Birebir yedek parça stoğu bulunamaz, ya da bulunduğunda, o üniteyi komple değiştirme maliyeti, cihaz bedeli ile kıyaslandığında çok pahalı olabilir. İşte bu tip durumlarda sorunlu ünitenin tamir edilebilmesi büyük önem taşır. Ancak yine hiç kuşku yoktur ki bu onarım, Tamir işleminin yenisi kadar sağlıklı olması, Daha sonra aynı sorunları çıkarmaması, Kalıcı ve kesin çözüm şeklinde olması şarttır. İşte Servisimizde bunu profesyonel ekip ve ekipmanlarla sağladığımıza inancımız tamdır. Bu sebepten dolayı da yaptığımız tüm servis işlemlerinde, işlem tipine göre "4 AY dan 6 AYA kadar Servis İşlem Garantisi" verilmektedir. Bu Garantinin anlamı, cihaz aynı sebepten dolayı verilen garanti süreleri içinde aynı sorunu çıkardığında düşük bir ihtimalde olsa, onarım ve servis işlemi Ücretsiz yapılacaktır..!

Bazı örneklerle anlatmak istediğimizde, örneğin bir iMac besleme devre arızasında, power kart ünitesi ya da power supply değişimi 1000-11500 TL civarında iken, elektronik tamir yöntemlerimizle bu servis maliyet bedeli 6 ay Garantili olarak 300-400 TL yi geçmez. Herhangi bir Macbook Anakart değişim bedeli 3000-5000 TL civarında iken, Bu Anakart tamiri 4 ay garantili olarak 500-900 TL aralığında çözüme kavuşabilir. Eğer Anakart chip değişimi gerekliyse, yine Anakart komple değişmeden,

sadece chipset değişimi ile 4-6 ay garantili olarak 500-1000 TL aralığında kesin ve kalıcı çözüm sağlanabilir.

Bu tarz onarım işlemlerinin her zaman mümkün olmayacağı, birebir ünite-parça değişiminin de bazı durumlarda kaçınılmaz olabileceği de bir gerçektir.

Hakkımızda